›  Aktualności       ›  Firma       ›  Kontakt       ›  Mapa serwisu
  
Informacja telefoniczna:
z telefonów stacjonarnych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
z telefonów komórkowych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
Newsletter
Nowości, zmiany w rozkładzie, promocje.
   

Forum - wyraź swoja opinię

FORUM
Autor Post Data postu
Marian

Witam.
Ja mysle ze nawet o 8 lib 9 było by dobre np zeby dostac sie z Lichenia na 6 do Konina jest to niemozliwe niema zadnego połaczenia o tej godz nie liczac tego co wraca z Łeby ale on jest tylko w wakacje i to nie wiadomo czy ten kurs bedzie wznowiony
 
2009-04-14 12:48:34
Admin
PKS Konin

Kurs do Łeby został zawieszony od 1 sierpnia 2008 r.bezpowrotnie.
 
2009-04-14 14:39:22
Marian

Witam.
Dzieki za odpowiedz zostaje PKP
 
2009-04-15 12:01:59
misiek
Dla Mariana
Zmiana godzin przejazdu autobusu relacji Konin-Katowice to nie tylko wpisanie na tabliczkach przystankowych innych godzin. To przede wszystkim uzgodnienie tych czasów z tymi przewoźnikami, z których przystanków i dworców autobus korzysta. Praktycznie może to być niewykonalne. Na przykład autobus nie mógłby odjechać z dworca w Sieradzu po kilkunastominutowym postoju bo w tym czasie odjeżdża autobus PKS Sieradz więc koniński musiałby oczekiwać na dworcu przykładowo pół godziny lub więcej. Zbyt długi postój jest bardzo uciążliwy dla podróżnych ale za to liczy się do czasu pracy kierowcy. Może się więc okazać, że z powodu zbyt długich postojów na dworcach skończył się czas pracy kierowcy i kilkadziesiąt km od Katowic musi zrobić gdzieś na parkingu wymaganą przepisami przerwę. Jak przedstawiłem powyżej, nawet niewielka zmiana czasu wymaga ogromnej pracy odpowiednich służb i w końcu praca ta może iść na marne.
 
2009-04-15 14:56:31
x
x
to podpowiem Ci admin. czytaj to co ludzie do Ciebie piszą a nie spławiaj.
A może zaproponujcie kursy z okolic Konina umożliwiające dotarcie do konina na autobusy dalekobierzne w informatyce nazywa się to bodajże kompatybilne.
 
2009-04-15 19:30:24
Admin
PKS Konin
Dla Mariana
Dziękuję autorowi postu ukrywającemu się pod pseudonimem misiek. Gratuluję znajomości problematyki transportowej i wynikających z niej ograniczeń.
 
2009-04-15 20:24:57
Marian

Nie przypuszczałem ze to tak wielki problem żeby ustawić godz odjazdu autobusu ,ale ten kurs ma w Częstochowie 30 min przerwy wiec może tu cos by się dało zrobić ,rozumiem powiedzie kierowca ma przerwę na 2 śniadanie.
Pozdrawiam pasażer ze Śląska

 
2009-04-16 07:53:16
XS

O takiej długości przerw decyduje nie żołądek kierowcy lecz Ustawodawca.
 
2009-04-16 10:35:57
Konrad
Konin-Katowice
Witam.Przede wszystkim nasz kochany przewoźnik powinien zastanowić się nad uruchomieniem drugiego kursu w godzinach południowych lub wczesno-popołudniowych.Oczywiście na pewno od pierwszego dnia frekwencja nie była by oszałamiająca,ale niestety ludzie musza sie nauczyć ,że taki kurs funkcjonuje.Byłoby to korzystne także dla tych co chcą popołudniu wyjechać ze Śląska w nasze strony!
Dla podniesienia frekwencji można by spróbowąć coś takiego;
KONIN 5.00-ŚLESIN-INOWROCŁAW-BYDGOSZCZ 8.00 [zwykły kurs]
BYDGOSZCZ 10.00-KONIN 13.00-KALISZ 14.10-SIERADZ-CZĘSTOCHOWA-KATOWICE19.40[kurs pośpieszny] czas orientacyjny.
Z powrotem pierwszy kurs trzeba byłoby przyspieszyć z czym nie powinno być problemu,ponieważ rano z Katowic nie jedzie żaden autobus po naszej trasie i ten kurs mógł by więźć ludzi do BYDGOSZCZY by przed wieczorem wrócić do Konina.Drugi kurs z Katowic powinien wyjeżdżać późnym popołudniem tak żebyjak najwięcej osób zgarnąć nie wchodząc w paradę PKS SIERADZ I WIELUŃ.Inni przewoźnicy po tej trasie sie nie kręcą zwłaszcza PKS KATOWICE,BYDGOSZCZ czy INOWROCŁAW więc nie powinni robić wam trudności.Oczywiście w każdą stronę na w/w kursach musiałaby nastąpić zmiana kierowców w KONINIE ze względu na czas pracy[AETR].
No ale do tego potrzeba kogoś z inicjatywą w konińskim PKS-ie.
 
2009-04-17 19:34:47
misiek
Konin-Katowice
Późnym popołudniem z Katowic czyli dobrze po północy z Bydgoszczy do Konina. Jak kolego stać cię na wynajęcie pustego autobusu z Bydgoszczy do Konina to sobie wynajmij i podróżuj. Wtedy zobaczysz ile to kosztuje przewoźnika i więcej głupot nie będziesz pisał.
 
2009-04-18 18:52:10
Konrad
konin katowice
Misiek,jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie mój problem.Autubus z Katowic wyjężdżałby już około godz 7.00 więc sobie policz o której byłby w Bydgoszczy.Byłby to ten co z Konina wyjeżdża rano jako pierwszy do Katowc.Czyżby to panie adwokacie było zbyt skomlikowane na Twój rozum!!!Autobus popołudniowy z Katowic wracałby tylko do Konina!Rusz szarymi komórkami!A tak w ogóle to nie było do Ciebie więc się nie udzielaj jak tego nie mozesz zrozumieć!!!No chyba ,że to Ty robisz za planistę!!??
Jak sobie życzysz to Ci szczegółowy rozplanuję całą trasę!!!
 
2009-04-19 00:11:45
Marian.

Witam.
Tak kolego masz racje 2 kurs z Konina do Katowic byłby dobry, tak samo z powrotem . Ten kurs do Katowic o 6 rano jest trochę za wcześnie ludzie z okolicznych miejscowości nie są w stanie na niego zdążyć jak nie ma żadnego polaczenia z Koninem we wczesnych godzinach porannych . Jeżdżę tym kursem z Katowic o 10:30 (w wakacje) pasażerów jest prawie cały autobus ,ale jak chce wrócić do Katowic to już problem , nie mogę się dostać do Konina na ten 6:00 .

 
2009-04-20 08:04:40
Konrad

Konin jako miasto wcale nie małe,ma bardzo słabe połączenie na osi północ-południe i dziwię się władzą PKS-u,że nie próbują wypełnić tej luki którą nie jest wstanie zapełnić PKP!
Podobnie ma się sprawa z autobusem do Torunia!Ma on przerwę ponad 6 godzin,a mógłby spokojnie jechać do Gdańska,tak jak obsługiwany jest kurs do Katowic dwudniowo,zwłaszcza że PKP na odcinku Bydgoszcz -Tczew jeździ bardzo wolno ze względu na zły stan torów. W dodatku z Torunia pociąg do Gdańska jeżdzi przez Bydgoszcz co i tak wydłuża czas przejazdu i podnosi koszty biletu.
Myślę ,że nasz PKS działa zbyt zachowawczo.
P.S.Jaka jest frekwencja na kursie KONIN -POZNAŃ-KONIN obsługiwanym przez nasz PKS?
 
2009-04-20 12:11:09
Gallux

Jeśli chodzi o dodatkowe połączenie na trasie Konin - Katowice, to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem problemu byłby nocny kurs. Np w relacji Konin - Cieszyn przez Katowice. Tylko czy PKS coś takiego uruchomi? Wątpię, gdyż nie są chyba przekonani do nocnych kursów. Jedyny jaki dotychczas był czyli Konin - Łeba szybko skasowali.
 
2009-04-20 13:35:44
xx

Galux czy ty nie jestes czasem kierowczykiem w krawacie co ciągle doradza
 
2009-04-20 17:24:36
Gallux

No jasne, że w krawacie, gdyż „kierowczyk” w krawacie jest mniej awanturujący się :P
 
2009-04-20 18:08:58
Kierowca z bombowca

xx są jeszcze tacy ludzie jak,którzy takimi sprawami zajmują się hobbystycznie!
 
2009-04-20 19:16:04
mayne

Myślę Gallux ze pomysł z połączeniem do Gdańska mógłby wypalić. Tak samo można byłoby pomyśleć o połączeniu z Olsztynem.
 
2009-04-21 12:24:39
Gallux

Mayne, jeśli masz na myśli dzienny projekt Konrada, który zaproponował przedłużyć poranny kurs Konin – Toruń do Gdańska to mogą być problemy. Po pierwsze należy brać pod uwagę czas pracy kierowcy. Jazda z jednym kierowcą ( o ile w ogóle będzie możliwa) znacznie przedłuża czas jazdy w takiej relacji, bowiem konieczne są przerwy, a czas jazdy jeśli chodzi o połączenie dzienne jest bardzo ważny dla pasażera przy wybieraniu środka transportu (właśnie przez czas jazdy ciągle PKP wygrywa, nawet często na liniach jednotorowych). No i druga kwestia: obecnie wykorzystywany tam jest jeden pojazd - w przypadku kursu z noclegiem oczywiście to się zmieni.
Jeśli chodzi o moje zdanie, to ja oczywiście jestem za tym aby PKS Konin uruchamiał nowe połączenia, aby jego oferta przewozowa (szczególnie pod postacią kursów dalekobieżnych) była bogatsza, więc nie jestem przeciwnikiem uruchomienia kursu do Gdańska, ale wydaje mi się że łatwiej byłoby to zrobić na bazie sezonowego kursu do Łeby. Nie znam się za bardzo na tych zawiłościach papierkowych (nie jestem prawnikiem ani z wykształcenia, ani z zamiłowania), ale wydaje mi się że będzie to prostsze chociażby ze względu na pozwolenia wjazdów na dworce. Druga sprawa to fakt, że za sprawą kursów nocnych znacznie łatwiej zdobyć pasażerów: po pierwsze – ludzie w nocy boją się jeździć koleją, a po drugie – jest takie proste wrażenie, iż w nocy czas leci szybciej, gdyż można łatwiej go „zabić” (np. krótką drzemką). Jeśli ktoś chciałby polemizować, to zapraszam do zapoznania się z frekwencją na 3 nocnych kursach PKS Białystok już na samym przystanku początkowym. Obojętnie czy to kurs do Kołobrzegu, czy do Zakopanego, czy też do Zielonej Góry, z Białegostoku wyjeżdżają często z frekwencją ponad 50%, a w weekendy zdarza się, że nawet miejsc wolnych brakuje. Tak więc, bardziej skłaniałbym się ku połączeniu nocnemu Konin – Gdańsk na bazie kursu do Łeby.
 
2009-04-21 15:56:02
misiek

Kursy dalekobieżne to jak mały biznes. Działalność, wydaje się, z góry skazana na niepowodzenie okazuje się bardzo trafiona i odwrotnie. Przykładem może być kurs Sanok-Kołobrzeg. Korzystałem z niego wielokrotnie. Z Konina w niedzielę około 2. w nocy do Kołobrzegu. Na miejsce zajeżdżał o 8. Można było spędzić cały dzień w Kołobrzegu i o 21. do domu. W Koninie był około 3. Jeszcze był czas na trochę snu i na 7. do pracy. Wydawałoby się - rewelacja. Niestety. Nigdy latem nie jechało z Konina więcej niż 10 pasażerów a na miejsce dojeżdżało kilku. Z powrotem było dużo ale tylko dwa przystaniki. Dalej mizeria. Obecnie ze względu na frekwencję nie kursuje. A kurs Konin-Łeba był chyba od początku traktowany przez administrację PKS jako niechciane dziecko.
 
2009-04-21 16:28:04

Wyświetlono posty od 20 do 40 z 72

Start         Przewozy pasażerskie         Wynajem autobusów         Ośrodek szkolenia kierowców         Serwis usługi motoryzacyjne         Pozostała oferta         Aktualności         Firma         Kontakt
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A.
62-510 Konin  |  ul. Zakładowa 4  |  tel. +48 63 242 20 11  |  fax. +48 63 / 242 40 82
E-mail: sekretariat@pkskonin.pl  |  Internet: www.pkskonin.pl
Biuletyn Informacji Publicznej PKS Konin S.A. Projekt i realizacja KAMPEKI