›  Aktualności       ›  Firma       ›  Kontakt       ›  Mapa serwisu
  
Informacja telefoniczna:
z telefonów stacjonarnych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
z telefonów komórkowych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
Newsletter
Nowości, zmiany w rozkładzie, promocje.
   

Forum - wyraź swoja opinię

FORUM
Autor Post Data postu
Grzegorz
Podróż ze Strzelna starym Autosanem
W dniu 21.03.09[sobota] miałem okazję podróżować autobusem ze Strzelna relacji Inowrocław-Konin wyj.godz.11.45[nr.rej.KNK 9225].Siedziałem na pierwszym siedzeniu i zastanawiałem się w jakiej epoce pozostał PKS KONIN.Kierowca ani razu nie musiał poza obszarem zabudowanym przekraczać prędkości 60km/h,aby złapać kilkunastominutowe opóźnienie w Koninie.Przy próbie dobicia w okolice sześćdziesiątki,na równiuśkim asfalcie między Wronowami,a Honoratką nadwozie wpadało w wibracje i podskakiwało jak by się jechało na kwadratowych kołach.Myślę,że ten pojazd powinien być wynajmowany dla miłośników mocnych wrażeń!Idąc dalej mam pytanie:
-jak długo jeszcze średnia przelotowa na drogach krajiowych będzie taka sama jak na drogach gorszej kategorii?[średnia z lat sześćdziesiątych]
-za jaką karę mamy wam płacić za bilet z Bydgoszczy do Konina osiągając w porywach prędkość 55 km/h,co powoduje przejazd na tej 125 kilometrowej trasie w czasie przekraczającym 3 h.Notabene kurs pośpieszny z Torunia jest jeszcze droższy i na podobnym odcinku "pędzi" tak samo długo!
Jeżeli nie chce się jaśnie państwu ruszyć swoich czterech liter z biura i rozsądnie zmierzyczć przeloty na tych i podobnych trasach,to w najbliszym czasie waszymi pasażerami zostaną sami desperaci i ludzie z esesmańskiej łapanki przymuszani do "przejażdżki" waszymi wechikułmi.Zanaczę jeszcze,że momentami jechało aż kilkunastu pasażerów,co powodowało możliwość przeciążenia owej jednostki 6-cio kołowej.
P.S.Jestem kierowcą z15-letnim stażem,w tym 7 lat prowadziłem autobusy i wiem,że przy odrobinie dobrej woli podczas wprowadzania nowego rozkładu jazdu można tych zmian dokonać,bez nadwyrężania budżetu firmy.
Z pozdrowieniami dla zaangażowanych pracowników PKS KONIN.
 
2009-03-25 11:56:42
podróżnik

Miałem ostatnio przyjemność jechać podobnym wehikuł z Kalisza. Czasami sie zdarza autobus który powinien być już dawno w stanie spoczynku ale nie ma co narzekać nie jest najgorzej. Myśle ze jeżeli chodzi o czas przejazdu i prędkości to długi temat do rozmowy. Powiem krótko: Biorąc pod uwagę ograniczenia prędkości na drodze, postoje to nie dziwi mnie długość podroży z Bydgoszczy do Konina. Pewnie że na ograniczeniu 40 autobus spokojnie mógłby jechać powiedzmy 55-60 ale gdyby stało sie jakieś nieszczęście sami sie zastanówcie co grozi kierowcy za złamanie przepisu ograniczenia prędkości i spowodowanie katastrofy lądowej. Dla pocieszenia pociąg jedzie jeszcze dłużej i jest droższy. Pozdrawiam
 
2009-04-05 10:06:28
misiek
Odpowiedź dla Grzegorza
Jeżeli autobus PKS-u Konin korzysta z przystanków będących własnością innych przewoźników to musi uzyskać ich zgodę na to korzystanie. Tak właśnie dzieje się w opisanym przypadku przy kursie z Bydgoszczy. Wymaga to zgody PKS Bydgoszcz i PKS Inowrocław. Zdoda dotyczy również czasów przyjazdu i odjazdu na poszczególnych przystankach i dworcach. I czasem jest właśnie tak, że Autobus PKS Konin jadąc normalną prędkością gdzieś po drodze wyprzedziłby autobus lokalnego przewoźnika no i oczywiście zabierał przed nim jego pasażerów. Wtedy lokalny przewoźnik prawie narzuci czas przyjazdu na dworzec i odjazd z niego. I właśnie dlatego kierowca nieraz zmuszony jest do powolnej jazdy gdyż nie może wcześniej wjechać na dworzec. Nie wiem, czy akurat tak jest w przypadku opisanym przez Pana Grzegorza ale moją intencją było pokazanie samego mechanizmu.
 
2009-04-05 12:32:20
Gallux

O kurcze, nawet nie wiedziałem, że inny PKS może być aż takim wilkiem dla drugiego tego typu przedsiębiorstwa. Z tym kursem Inowrocław – Konin sytuacja wyglądała jak wyglądała, bo o 11 PKS Inowrocław miał pokrywający się trasą kurs do Strzelna i na domiar złego zatrzymujący się na wszystkich przystankach (Konin większość mija na tym odcinku). Stąd też właśnie się dziwiłem czemu autobus PKS Konin podjechał na stanowisko dopiero o 11:12 (odjazd 11:10), a wyruszył o 11:20. Pewnie dlatego aby nie wlec się za tamtym.
Jednak z tego co widzę, chyba PKS Inowrocław zlikwidował tamten kurs, więc problem powinien być rozwiązany.
Przy okazji, sam Inowrocław też ma kurs do Konina (rel. Bydgoszcz – Konin), który regularnie się spóźnia, przez co w Kleczewie odjeżdża albo przed naszym, albo nawet po nim :D

 
2009-04-05 18:31:58

Wyświetlono posty od 1 do 4 z 4

Przewozy pasażerskie         Wynajem autobusów         Ośrodek szkolenia kierowców         Serwis usługi motoryzacyjne         Pozostała oferta         Aktualności         Firma         Kontakt
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A.
62-510 Konin  |  ul. Zakładowa 4  |  tel. +48 63 242 20 11  |  fax. +48 63 / 242 40 82
E-mail: sekretariat@pkskonin.pl  |  Internet: www.pkskonin.pl
Biuletyn Informacji Publicznej PKS Konin S.A.