›  Aktualności       ›  Firma       ›  Kontakt       ›  Mapa serwisu
  
Informacja telefoniczna:
z telefonów stacjonarnych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
z telefonów komórkowych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
Newsletter
Nowości, zmiany w rozkładzie, promocje.
   

Forum - wyraź swoja opinię

FORUM
Autor Post Data postu
Monika
Ulga dla studentów
Czy na trasie Zagórów - Słupca i odrwotnie istnieje ulga dla studentów?
Kierowca PKS powiedział, że nie ma ulg, jednak na stronie PKS Konin wyraźnie pisze o 30% uldze dla studentów. Bardzo proszę o podania wiarygodnych informacji na ten temat?
Oraz jaka jest cena miesięcznego biletu studenckiego na podaną wyżej trasę?
 
2008-02-01 14:47:59
Admin
PKS Konin
Ulga dla studentów
Ulga 30% obowiązuje w komunikacji zwykłej od 01.VII – 31.VIII, czyli w okresie letnich wakacji szkolnych.
Na stronie internetowej zdefiniowana jest jako:
"Student / Uczeń (ulga 30%) komunikacja zwykła obowiązuje od 01.VII – 31.VIII".

Na pytanie dotyczace ceny biletów odpowiedzą kasjerki w kasie biletów miesięcznych
tel. 063 242 85 78


 
2008-02-01 15:06:59
pasażer
Jednorazowe bilety ulgowe dla studentów
A dlaczego jako student mam prawo do ulgowych biletów w komunikacji miejskiej i podmiejskiej w Koninie i Poznaniu oraz pociągiem, a w PKS Konin przysługuje mi ulga dopiero gdy będę kupował bilet miesięczny, który mi się akurat nie opłaca, bo z PKSu korzystam 2 razy na tydzień, albo w wakacje, kiedy nie ma zajęć i wtedy akurat mogę jechać na ulgowych jednorazowych, choć wtedy to mało komu się przydaje. Przecież to absurd!
 
2008-06-16 19:09:04
Admin
PKS Konin
Jednorazowe bilety ulgowe dla studentów
PKS W Koninie S.A. wykonując przewozy osób działa na zasadach rynkowych, czyli przedsiębiorstwo samo musi zarabiać na swoje wydatki (wynagrodzenia, paliwo, zakup autobusów).
Ulgi ustawowe uchwala Sejm, natomiast PKS-y są jedynie zobligowane do ich przestrzegania.
W sprawie ulgowych przejazdów mają zastosowanie przepisy, które zawarte są w:
ustawie z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do bezpłatnych i ulgowych przejazdów
środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. Nr 175, poz. 1440 z późn. zm.);
Prawo przewozowe (Dz. U. z 2000 r. Nr 50, poz. 601 z późn. zm. oraz Ustawa o transporcie drogowym.

Zupełnie inne uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów przysługują przy przejazdach PKP.

Inne również zasady odpłatności za bilety oraz rodzaje ulgi stosowane są w MZK . W większości ustala je Rada Miasta, co za tym idzie komunikacja miejska kieruje się zupełnie innymi przepisami i prawami.

W okresie wakacyjnym PKS Konin wprowadza ulgę komercyjną 20% przy zakupie biletów jednorazowych przy przejazdach kursami zwykłymi, dla uczniów do ukończenia 24 roku życia oraz dla studentów do ukończenia 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji.

 
2008-06-16 23:28:56
PAWEŁ
ULGA WAKACYJNA
DO ADMIN PKS KONIN
To może Byście się określili jdnoznacznie, ulga wakacyjna na kursy wykłe wynosi 30% czy 20%.
Bo admin raz wymienia 30 a później 20 %.

A tak na marginesie "jest inna definicja warunków rynkowych" ale dla ogółu ta też może być.

Pozdrawiam
Udanych wakacji dla wszystkich.
 
2008-06-20 19:04:08
pasażer
Studenci mają wakacje do końca września!
Ktoś tu nie chodził na studia... Dlaczego ulga studencka kończy się w sierpniu skoro studenci zaczynają rok akademicki w październiku i dla nich wakacje trwają o miesiąc dłużej? Dlaczego nie oddzielicie tych dwóch grup: studenci i uczniowie ?
 
2008-08-04 10:19:01
robert
ulga
słuszna uwaga pasażer. a może masz racje że ktoś tu nie studiował
 
2008-08-05 08:24:16
Michaś
ulga student
Macie racje .Pracodawca roku to już co druga firma ma taki świstek, że nie wspomnę o komercyjnych rankingch medialnych, branżowych itd.. Wproadzili bilet elktroniczny można by powiedzieć postęp. A na fakt wakacji studenckich do końca września i ulgi dla nas brak decyzji a co za tym idzie odpowiedzi. Może podjęcie dcyzji o długości ulgi jet zbyt trudne dla kierownika. Co daje do myślenia , że faktycznie ktoś tam nie studiował. Zapraszam w Koninie jest kilka ""uczelni"" , no może przesadziłem z nazwą uczelnia ale szkoły które dają możliwość zdobycia papierka mówiącego o tym , że osoba która go posiada jest wyedukowana więcej niż przeciętn obywatel Polski Ludowej.
A jak już pisze to opowiem wam historię jednego kierowcy. Jadę sobie kiedyś, patrzę, a kierowca siusia na autobus (koło), a toaleta na dworcu.
Życzę wszystkim na forum powodzenia.
 
2008-08-16 01:36:10
aa

ale toalety na dworcach płatne są hehe
 
2008-11-07 15:51:44
Gallux

Ulg na bilety jednorazowe dla uczniów i studentów wśród przewoźników PKS są zniżkami handlowymi. Przedsiębiorstwo może wprowadzić takowe lub nie i to dla kogo chce. Jeśli komuś w danym PKS-ie zachce się ulg tylko dla blondynek, to panie o takim kolorze włosów będą jeździły 30% taniej. Nas tym to polega. Co innego jest przypadku zniżek ustawowych, które stosują PKP i Komunikacja Miejska - tu ustawa mówi, że uczeń czy student mają jeździć tyle i tyle taniej z miejsca zamieszkania na uczelnie...
PKS Konin i tak poza sezonem stosuje zniżki na bardziej uczęszczanych przez studentów trasach: do Poznania, do Bydgoszczy, do Torunia, do Wrocławia.

 
2008-11-18 16:29:07
kres
ulga
DO GALUKS czy jak tam się nazywasz.

Nam chodzi o ulgę handlową w okresie wakacji na bilety jednorazowe. Więc propozycja nasza studentów brzmi:

1. Ulga dla uczniów ok w terminie wakacji szkolnych i
2. Druga inna ulga dla studentów w okresie lipiec sierpień wrzesień.

Po prostu ulga nie tylko na trasach dalekich, tylko jeszcze takich bliskich też - bilet jednorazowy.

Do wakacji jeszcze trochę ale proszę to przemysleć. Admin przekaż to kierownictwu odpowiedzialnemu za ceny i ulgi biletów.
 
2008-11-19 18:50:42
Gallux

Do KreZ (czy jak się tam nazywasz):

Propozycja, propozycją, ale ulgi zazwyczaj są wprowadzane, gdy konkurent to też czyni. Na krótkich trasach nie ma ulg, bo i konkurencji specjalnej nie ma. A nawet jak jeździ inny przewoźnik, to konińskimi autobusami i tak wychodzi taniej. Zresztą, panuje teraz tendencja do obcinania zniżek dla studentów. Kiedyś większość przedsiębiorstw stosowała 50% na kursach pospiesznych. Teraz znajdź mi taki PKS. Inną sprawą jest to, że kiedyś się jeździło Jelczami PR110 D i Autosanami H10-10, a teraz poruszamy się nieco lepszymi wozami, które oczywiście z nieba nie spadają…

 
2008-11-22 13:33:37
pasażerka studentka
ulga
Do Gallux

Ok zgadzam się z Tobą. Ale mam pytanie czy jesteś pewny w 100% , że w PKS Konin są super auta. W okresie wynajmów jak mi się tłumaczy nie możemy puszczać na trasy super aut bo na wynajmie lepsza kasa tak mi to kiedyś wytumaczył kierowca jak mu delikatnie zasuderowałam , że na trasie do Bydgoszczy to lepsze wozy powinni Wam dawać. To jakoś było w kwietniu.
Konkurencja w Koninie żadna PKS nie wpuszcza inny przewoźników. A widzę , że rozumujesz w ten sposób mniejszą ilość pasażerów za większą kase. A może pks zrobiłby z prawdziwego zdarzenia ankietę i sprawdził za jaką cene optymalną są skłonni jeździć pasażerowie.
W ekonomi to cena optymalna po przekroczeniu której fakt będzie mniej pasażerów ale kasa ta sama i odwrotnie większa liczba pasażerów a kasa ta sama . Ale po co , w pks - ach myśli się jak przetrwać do dnia następnego a nie jak się rozwijać.

Jak wcześniej czytałam na innych forach ponoć młoda kadra


 
2008-11-22 18:27:12
Gallux

Studentko:

Zgadzam się, wynajmy w wakacje to spory problem, ale nie dotyczy to tylko PKS Konin, ale nawet najlepszych przewoźników w kraju jak PKS Słupsk czy PKS Jelenia Góra. Faktem jednak jest, że teraz na flagowych kursach do Katowic i Zgorzelca Konin wysyła głównie wysokie pokłady. Na Bydgoszczy czy Poznaniu jest faktycznie gorzej, ale nie aż tak fatalnie, bo jeździ głównie Autosan Lider. Zdecydowanie nasz PKS jeździ najlepszymi autobusami w tej relacji (a swoje kursy do Bydgoszczy mają jeszcze PKSy Turek i Inowrocław).
Nie zauważyłem, że PKS Konin nie wpuszcza innych przewoźników na dworce. Jakiś czas temu nowe kursy uruchamiały przedsiębiorstwa z Białegostoku, Kielc czy Zakopanego i wszystkie zatrzymują się u nas na dworcu.
Zagórów – Słupca to relacja obsługiwana tylko i wyłącznie przez PKS Konin, więc nie ma co się dziwić, że ulg nie ma. Co innego kusy do Poznania, gdzie jest wybór: PKS Turek, Włocławek, Białystok, Poznań, Kielce i inne oraz PKP, które i tak pod względem czasowym bije wszystkie autobusy.
 
2008-11-23 16:25:20
paulina

a ja bym chiala zauwazyc fakt, ktory jest smieszny!! podkresle jescze raz SMIESZNY dlaczego przysluguja ulgi dla studentow na bilety jednorazowe tylko na wakacje.
przeciez studiuje sie od pazdz do czerwca, i to wlasnie w tym okresie najwiecej podruzuje sie autobusami. to dlaczego jako studenci choc mamy legitymacje musimy placic calosc za bilet. uwazam ze to absurdalne, pozniewaz najczesceij i najbardziej potzrebne sa znizki wlasnie w tym okresie.
poza to uwazam ze jest to zrobione tak aby pks konin, mogl sobie zarobic na biednych studencikach.
musze przytoczyc, ze ostatnio bylam w woj. lodzkim i podrozowalam zwyklymi pks ze znizka 30% i nie bylo to zadnym problemem.
wiec taka mala prosba do administratora, ze zastanowcie sie nad tym i przemyslcie jeszcze raz ten system i schemat waszego dzialania co do studentow, bo bylo by milo wsiasc do autobusu poprosic o bilet studencki i dostac go bez zadnego problemu
pozdrawiam
 
2009-03-31 14:39:53
student

studenci dzienni idźcie sobie do pracy a nie ulg chcecie nie chce sie pracować i uczyć to płacić trzeba;]
 
2009-03-31 16:45:18
Gallux

Paulino:

Który PKS w łódzkim oferuje zniżki na kursach zwykłych? Bo na pewno nie PKS Łódź. Nawet na dalekim kursie Konin - Łódź z godziny 18:25 nie ma ulgi dla studentów.
 
2009-04-03 18:11:12
student

Dajcie nam 50 % zniżki i autobus do Gdańska! :)
 
2009-04-05 12:24:23
Gallux

Co jak co, ale ten sezonowy do Gdańska (docelowo do Łeby) był całkiem dobrym rozwiązaniem. Ja akurat nie będę narzekał jakby wrócił.
 
2009-04-05 18:12:32

Wyświetlono posty od 1 do 19 z 19

Przewozy pasażerskie         Wynajem autobusów         Ośrodek szkolenia kierowców         Serwis usługi motoryzacyjne         Pozostała oferta         Aktualności         Firma         Kontakt
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A.
62-510 Konin  |  ul. Zakładowa 4  |  tel. +48 63 242 20 11  |  fax. +48 63 / 242 40 82
E-mail: sekretariat@pkskonin.pl  |  Internet: www.pkskonin.pl
Biuletyn Informacji Publicznej PKS Konin S.A.