›  Aktualności       ›  Firma       ›  Kontakt       ›  Mapa serwisu
  
Informacja telefoniczna:
z telefonów stacjonarnych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
z telefonów komórkowych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
Newsletter
Nowości, zmiany w rozkładzie, promocje.
   

Forum - wyraź swoja opinię

FORUM
Autor Post Data postu
*LIli*
Rozkłady jazdy - bezsensowne
Dzisiaj dzięki cuuudnej organizacji w PKSie stałam na przystanku jakieś 40 minut i nie wiedziałam co się dzieje. Dlaczego? Dlatego, iż ktoś zamieścił na internetowym rozkładzie autobus, który podobno został wycofany (kurs GRODZIEC-KONIN przez BISKUPICE, gdzie powinien być o 8.03). Dziś patrzę i już nie ma tego autobusu! SUPER. Wczoraj o 23 jeszcze był - cóż, czary-mary i zniknął.
Najśmieszniejsze jest jednak to, iż zadzwoniłam z przystanku na informację. I czego się dowiedziałam? "Ten autobus na pewno jedzie - jest w planie. Najwidoczniej jakaś awaria czy coś...". Po czym po turbulencjach i kombinacjach dojeżdżam jakoś do Konina i dowiaduję się od kierownika ruchu, że... ten autobus został zdjęty, bo gminy nie zgodziły się dopłacić pieniędzy na jego utrzymanie!
Na rozkładzie na przystanku autobus miał S (czyli szkolny) - ok. Ale moje pytanie brzmi - po co umieszczać na rozkładzie wakacyjnym w internecie autobus, który w rzeczywistości nie jedzie? Kto w trakcie wakacji widzi jakieś dni szkolne?
Tym kursem dojeżdżało wiele osób do pracy. I co teraz? Płacimy po 200 zł za bilety i nie ma czym dojechać! Mamy dojeżdżać jeszcze jakieś 2,3 km do kolejnych przystanków, bo nie ma czym dojechać? To może niech PKS pomyśli o obniżeniu kosztów biletu chociaż o te kursy w jedną strone...? Bo po co płacić za 27 km, skoro i tak trzeba w jedną stronę przejść z buta te 2-3 km czy załatwić sobie dojazd na własny koszt, bo autobusu rano nie ma...? Zróbcie coś z tym, bo to żenujące...
A certyfikaty, nagrody pt. "solidny..." coś tam są trochę śmieszne... :/
Przykro mi.
 
2008-06-23 18:29:29
michał
rozkład
To popyt na autobus w danym kierunku dyktuje stan obecny ilości połaczeń. Ale faktycznie rozkład jazdy jest święty jak amen w modlitwie. I tu popieram poprzednika/czke.
Powodzenia w ruchu autobusowym.

 
2008-06-23 20:41:51
janek
dofinansowanie
Dofinansowanie z gmin dobry temat. Tylko gminy w swoich zadaniach własnych i zleconych ( ustawa o samorządzie gminy ) nie ma wpisane dofinansowanie firm transportowych działających na rynku usług transportowych. To jest tylko dobra wola gmin.
 
2008-06-23 20:47:19
Zibi
nowy rozkład
Skoro Gminy twierdzą, że nie muszą......
PKS również nie ma nigdzie zapisane, że musi z własnej kasy i innych działalności dpłacać do kursów, które przynoszą stratę.
Powstaje tylko pytane kto ma płacić ????
A ceny paliw rosną


 
2008-06-23 21:22:18
janek
nowy rozkład
Zgadzam się Zibi z tobą. Nik nie musi. Ani gminy ani Pks-y. Wolny rynek i demokracja. Kto silniejszy ten wygrywa. Za darmo dziś nic nie ma. Dziś każdy jest potroche ekonomistą i umie liczyc swoje pieniadze. Jak ma wydac złotówki to najpierw sprawdzi ile zarobi, czy mu się opłaca. I tak jest na rynku traspoortowym. Jest forsa jest kurs i odwrotnie.

 
2008-06-23 22:18:36
*LIli*

zastanawiam się czy pksowi opłaci sie utrzymywanie dwojek, których jest tyle,że chyba aż za dużo... moze pomyslec nad zlikwidowaniem jednej i przywróceniem tego połaczenia... wolny rynek - ale do cholery my za to placimy i chcemy jakos dojeżdżać skoro wydajemy tyle pieniedzy! poza tym po co bezsensowny kurs o 15.20 do konina, skoro i tak nikt nim nie jeździ...? weźcie sie zastanówcie...
 
2008-06-24 11:27:52
ceny
Rozkład
DO LILI.
Masz racje skoro jest sprzedany bilet na daną trase to pks jest zobowiazany zapewnić transport. Bilet jest niczym innym jak spisaną umową gdzie jedną stroną jest pasażer a z drugej pks.
Pani w kasie kiedyś mi tłumaczyła , że bilet miesięczny jest na wszystkie kursy w danym dniu w danym kierunku a nie na dany kurs. Miała racje dopuki nie przemyślałem
tego i skoro jest temat to zadam jedno pytanie.

Jakie są możliwości przewozowe (podpowiem algorytm: ilość autobusów w miesiącu x ilość miejsc = tylko tyle biletów) na lipiec na trasie KONIN-RYCHWAŁ.


 
2008-06-25 22:51:52

Wyświetlono posty od 1 do 7 z 7

Przewozy pasażerskie         Wynajem autobusów         Ośrodek szkolenia kierowców         Serwis usługi motoryzacyjne         Pozostała oferta         Aktualności         Firma         Kontakt
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A.
62-510 Konin  |  ul. Zakładowa 4  |  tel. +48 63 242 20 11  |  fax. +48 63 / 242 40 82
E-mail: sekretariat@pkskonin.pl  |  Internet: www.pkskonin.pl
Biuletyn Informacji Publicznej PKS Konin S.A.