›  Aktualności       ›  Firma       ›  Kontakt       ›  Mapa serwisu
  
Informacja telefoniczna:
z telefonów stacjonarnych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
z telefonów komórkowych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
Newsletter
Nowości, zmiany w rozkładzie, promocje.
   
Serwis usługi motoryzacyjne  
 
Wyszukiwarka połączeń
Z:
Do:

Sezonowa wymiana opon

Każdy właściciel auta któremu zależy na bezstresowej jeździe powinien pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu technicznego swoich „czterech kółek”.

Zapraszamy do punktu wymiany opon. Gwarantujemy wysoką jakość usługi i KONKURENCYJNE CENY

WYMIANA OPON
od poniedziałku do piątku w godz.: 7:00 - 19:00
Kontakt w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów
62-510 Konin ul. Zakładowa 4
Tel.: +48 63 242 20 11 w. 343


Kiedy i po co zmieniać opony na letnie lub zimowe
Sezonowa wymiana opon jest jedną z podstawowych czynności, o których pamiętać powinien każdy kierowca. Zaniechania w tej materii nie tylko prowadzą do znacznie większych wydatków na ogumienie pojazdu, ale mogą być wręcz tragiczne w skutkach.
Opony letnie nie nadają się do jazdy zimą, podobnie jak opony zimowe zupełnie nie sprawdzają się w sezonie letnim. Nie stosuje się już także tzw. opon uniwersalnych, które teoretycznie służyć miały dobrze przez cały rok, a w praktyce, niezależnie od sezonu były niebezpieczne i i bardzo negatywnie wpływały na komfort jazdy.
Tak więc, jeśli pytamy "po co zmieniać opony letnie na zimowe, bądź odwrotnie?" odpowiedź jest prosta: aby zniwelować ryzyko wypadku związane z poślizgiem, zmniejszyć wydatki na ogumienie, a także zapewnić sobie optymalny komfort jazdy związany z hałasem i sterownością pojazdu.
Podstawową różnicą pomiędzy oponami letnimi, a zimowymi jest materiał, z którego są wykonane. Aby zapewnić przyczepność pojazdu, będącą podstawowym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy, opony muszą charakteryzować się odpowiednią twardością, która zgodnie z prawami fizyki zmienia się w zależności od panującej temperatury.
Kiedy zmienić opony zimowe na letnie?
Gdy zima dobiega końca i temperatura w ciągu doby zaczyna przekraczać +7°C , należy zdjąć opony zimowe i założyć letnie. Kiedy robi się ciepło, opony zimowe produkowane z innej mieszanki gumy niż opona letnia rozgrzewają się zbyt szybko, co prowadzi do nadmiernego zużycia bieżnika i tym samym obniżenia naszego bezpieczeństwa. Kontrolowanie średniej, dobowej temperatury powietrza pozwala wyczuć najlepszy moment wymiany opon i kontynuację jazdy w ogumieniu idealnie dopasowanym do panujących warunków atmosferycznych.
Kiedy zmienić opony letnie na zimowe?
Najczęstszym błędem popełnianym przez kierowców jest zmiana opon letnich na zimowe dopiero w momencie, w którym spada pierwszy śnieg. Jest to zdecydowanie za późno. Temperaturą, przy której rozpoczyna się twardnienie opon letnich, negatywnie wpływające na przyczepność pojazdu jest + 7st. C. Gdy średnia dobowa temperatura osiągnie ten próg, to znaczy, że nadszedł czas wymiany opon.

Wysoką jakość wykonywanych przez nas usług zawdzięczamy zespołowi wykwalifikowanych pracowników i wieloletniemu doświadczeniu. Zapewniamy profesjonalną wymianę opon w Twoim samochodzie.


Przewozy pasażerskie         Wynajem autobusów         Ośrodek szkolenia kierowców         Serwis usługi motoryzacyjne         Pozostała oferta         Aktualności         Firma         Kontakt
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A.
62-510 Konin  |  ul. Zakładowa 4  |  tel. +48 63 242 20 11  |  fax. +48 63 / 242 40 82
E-mail: sekretariat@pkskonin.pl  |  Internet: www.pkskonin.pl
Biuletyn Informacji Publicznej PKS Konin S.A.