›  Aktualności       ›  Firma       ›  Kontakt       ›  Mapa serwisu
  
Informacja telefoniczna:
z telefonów stacjonarnych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
z telefonów komórkowych: 0 703 403 313
(koszt 2.56 zł/min. z VAT)
Newsletter
Nowości, zmiany w rozkładzie, promocje.
   

Forum - wyraź swoja opinię

FORUM
Autor Post Data postu
- Kris -
Konin - Kruszwica - Bydgoszcz
Witam. Zwracam się z Prośbą do Komunikacji PKS w Koninie z Pytaniem czy nie mogli by Państwo utworzyć nowej linii Autobusowej z Konina na Skulsk ze Skulska na Kruszwice i z Kruszwicy przez Inowrocław na Bydgoszcz?Ponieważ w weekendy na tej Trasie żaden autobus nie kursuje a nawet nie ma jak się dostać do miasta czy gdzie kolwiek. Prosze o Pozytywne rozpatrzenie mojej Prośby w tej sprawie.
 
2012-08-25 20:58:45
Gallux

Nie ma na to szans. Kruszwica to nie jest rejon obsługiwany przez PKS Konin, tylko przez dawny PKS Inowrocław (Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy). Poza tym Kruszwica nie leży przy trasie krajowej nr 25, którą jeżdżą autobusy z Konina do Inowrocławia. Nie ma sensu wydłużać trasy kursom, które są z założenia przeznaczone dla podróżnych chcących dotrzeć z Konina bądź jego okolic do Inowrocławia, Bydgoszczy czy Torunia.

Tak więc nie ten adres. Proponuję skontaktować się w tej sprawie z PKS-em w Inowrocławiu, bądź prywatnym przewoźnikiem NKA Kruszwica.
 
2012-08-28 18:32:26
- Kris -
Konin - Kruszwica - Bydgoszcz
Naprawde trafne spostrzeżenie aby udać się w tej sprawie do Przewoźnika PKS Inowrocław gdyż PKS Inowrocław sam wycofał Połączenia w weekendy na Trasie Skulsk <-> Inowrocław i wiele innych połączeń w trakcie tygodnia to raczej to nie ma sensu Sprawa druga to ceny biletów Przedsiębiorstwa PKS Konin ceny są KOSMICZNE które rosną w momencie wzrostu cen paliwa a NIGDY nie maleją w momencie spadku ceny paliwa to jest tzw. DROGA DO NIKĄD
 
2012-08-29 13:37:49
Gallux

Ceny biletów PKS Konin nie mają nić wspólnego z faktem, że Kruszwica (Województwo Kujawsko-Pomorskie) TO NIE TEREN DZIAŁALNOŚCI TEGO PRZEDSIĘBIORSTWA i nie będzie ono wydłużało trasy dotychczasowych kursów ani zjeżdżało z krajowej 25 aby, po dziurach, przez Włostowo tłuc się na Rynek w Kruszwicy.

PKS Inowrocław zlikwidował kursy. Ma u was konkurenta - NKA Kruszwica i to jego warto zainteresować problemem.
 
2012-08-29 17:46:58
- Kris -
Konin - Kruszwica - Bydgoszcz
Nie tylko w Włostowie są dziury na wielu innych trasach PKS Konin kursuje na takich właśnie drogach na danej trasie i jakoś nie przeszkadzają dziury a TO ŻE CENY SĄ WYŻSZE NIŻ U INNYCH PRZEWOŹNIKÓW to wcale nie inna sprawa tylko temat najistotniejszy gdyż każdy myśli przy kolejnym skorzystaniu z usług PKS Konin o tym czy nie zapłaci tym razem WIĘCEJ niż zwykle poprostu ceny biletów jakie są to SKANDAL tylko strach myśleć jakie będa od WRZEŚNIA
 
2012-08-29 19:14:29
Gallux

No to musisz się zdecydować o czym chciałbyś porozmawiać. Czy o cenach biletów PKS Konin ? Czy o komunikacji w okolicach Kruszwicy ?

Jeśli w pierwszym temacie, to owszem, właściwe forum. Powiedz na jakiej trasie są według Ciebie zawyżone i po czym wnosisz, że są według Ciebie nie do przyjęcia ?

W kwestii transportu zbiorowego w Kruszwicy (Województwo Kujawsko-Pomorskie, Powiat Inowrocławski) naprawdę źle trafiłeś, bowiem PKS Konin nigdy nie obsługiwał tam połączeń, a kursy dalekobieżne do Bydgoszczy mają wytyczoną najkrótszą trasę przez Strzelno. Zwróć uwagę również na fakt, że za Skulskiem jadą jako przyśpieszone, nie zatrzymując się na wielu przystankach. Z założenia mają one stanowić połączenie z Powiatu Konińskiego do Inowrocławia i Bydgoszczy oraz niektórych miejscowości, położonych na najkrótszej trasie, którą pokonują (np. Strzelno).

Dlaczego wymagasz więc od (za drogiego zresztą Twoim zdaniem) PKS-u z Konina aby uruchomił kurs Konin - Bydgoszcz przez Kruszwicę, a nie od firmy Nadgoplańska Komunikacja Autobusowa z siedzibą w Kruszwicy ? To właśnie ta firma wkracza na trasy, z których wycofał się PKS Inowrocław.
 
2012-08-29 23:51:46
- Kris -
Konin - Kruszwica - Bydgoszcz
Może i Faktycznie NKA Kruszwica powinna zająć się tą właśnie sprawą co do uruchomienia tego właśnie wcześniej wspomnianego kursu a co do cen biletów u Przewoźnika PKS Konin to wystarczy skorzystać z usługi i wszystko będzie zrozumiałe
 
2012-08-30 09:13:02
Bodzio
do kris
Drażni mnie twoje jączenie kris, ja korzystam z usług pks konin i jestem zadowolony, jeśli coś ci sie nie podoba to skorzystaj z wachlarza wyboru innych przewoźników. i nie jącz.
 
2012-08-30 09:48:53
Adam
Do Bodzio
Taki bogaty jesteś że tak piszesz Kris ma rację też rzadko ale korzystam z usług PKS KONIN i uważam że ceny są wygórowane staram się unikać przewoźnika PKS KONIN ponieważ inni mają niższe ceny biletów ale czasem tak się po potoczy że muszę skorzystać z usług PKS KONIN ale z niezadowoleniem dobrze że ktoś poruszył tą właśnie sprawę dotyczącą cen biletów bo tak właśnie jest a jak jesteś taki bogaty to czemu taxi nie jeździsz ???
 
2012-08-30 10:06:18
Bodzio
Adamie
Jeżdżę taxi co najmniej trzy razy w tygodniu, ale jak chcę wybrać wygodną i stosunkowo tanią ( jeśli masz swoje autko to je sobie zatankuj, wtedy porozmawiamy o kosztach ) podróż wybieram TYLKO PKS KONIN. I jestem bardzo zadowolony.
I mogę sobie z internetu w autobusie za darmo skorzystać. Same pozytywy. :-)
 
2012-08-30 10:46:25
Gallux

Co do cen... Nie bez powodu pytałem o relację, albowiem przewoźnicy na poszczególnych trasach i odcinkach stosują różne promocje.

Tak robi np. PKS Inowrocław,w relacji Inowrocław - Strzelno, gdzie cały bilet u nich kosztuje 5 zł., a u innych przewoźników około 9 zł.

Ale już na dłuższej trasie Konin - Bydgoszcz różnice w cenach są nieznaczne w przypadku całych biletów (26 zł - PKS Turek, 25,20 - PKS Konin, 24,50 - PKS Inowrocław).

W przypadku ulg handlowych (dla uczniów i studentów) PKS Konin wychodzi najtaniej - 17,60. PKS Inowrocław życzy sobie 19,60, a PKS Turek w ogóle nie oferuje zniżek.
 
2012-08-30 12:24:50
pasażer

Ceny biletów pks konin są bardzo drogie przede wszystkim na krótszych trasach i to prawda kiedy ceny paliwa spadają ceny biletów nie tanieją, a kiedy ceny paliwa rosną to bilety drożeją ,pewnie podrożej jeszcze jesienią bo paliwo ma zdrożeć,a wracając do cen to bilet na trasie 13 km kosztuje 6,90zl a na 16 km 7,80zl,21km 8,70 zł, w ciągu ostatnich dwóch lat cena wzrosła ok.1,50 zł,może wydaje się nie wiele ale cena biletu miesięcznego na trasie długości 21 km kosztuje prawie 150 zł ,a dwa lata temu kosztowała ok.30 zł mniej.Ja podróżuje pks konin bo nie ma innych u mnie przewoźników choć raczej nie narzekam na jakość autobusów ,gorzej zi lością kursów i cenami biletów.
 
2012-08-31 09:35:47
- Kris -

Widać że nie tylko ja tak uważam że ceny biletów są wysokie i będą jeszcze większe
 
2012-08-31 17:22:41
Niki
-
Zwracam sie z prosba do komunikacji pks w koninie z pytaniem czy nie mogli by panstwo utworzyc nowej lini autobusowej z konina za skulsk ze skulska na kruszwice przez kobylniki i przez inowroclaw na Bydgoszcz. Poniewaz od wrzesnia bede chodzila w kobylnikach do szkoly i nie mam jak tam dojechac. Jest to bardzo wazne bo ukaczenie szkoly tak jest dla mnie bardzo ważne. Prosze o pozytywne rozpatrzenie mojej prosbt w tej sprawie.
 
2015-05-10 08:10:15

Wyświetlono posty od 1 do 14 z 14

Przewozy pasażerskie         Wynajem autobusów         Ośrodek szkolenia kierowców         Serwis usługi motoryzacyjne         Pozostała oferta         Aktualności         Firma         Kontakt
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A.
62-510 Konin  |  ul. Zakładowa 4  |  tel. +48 63 242 20 11  |  fax. +48 63 / 242 40 82
E-mail: sekretariat@pkskonin.pl  |  Internet: www.pkskonin.pl
Biuletyn Informacji Publicznej PKS Konin S.A.